Vertikální roleta do pergoly zajistí stín a soukromí

15.10.2023

Když se jedná o vytváření ideálního prostředí na terase nebo v zahradní pergole, hraje stín a soukromí klíčovou roli. Vertikální rolety se staly stále populárnější volbou pro ty, kdo hledají elegantní a praktický způsob řešení. Jaké jsou výhody a využití vertikálních rolet do pergoly a proč by mohly být ideálním doplňkem pro váš venkovní prostor?

Vertikální roleta do pergoly zajistí stín a soukromí

Co je to vertikální roleta do pergoly?

Vertikální roleta do pergoly je moderním prvkem, který slouží k regulaci stínu, světla a soukromí ve vašem zahradním prostoru. Tyto rolety jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně textilu, dřeva a plastu, a jsou instalovány na stranách pergoly. Díky svému vertikálnímu designu se dají snadno ovládat, což umožňuje rychlou úpravu osvětlení a ochrany před slunečními paprsky.

Chci nezávazně poptat 

4 výhody vertikální rolety do pergoly

 1. Stín na míru
  Vertikální rolety vám umožňují nastavit stín podle vašich potřeb. Můžete je zcela otevřít, nebo je zavřít, když hledáte ochranu před horkým sluncem. Díky této flexibilitě můžete vytvořit ideální podmínky pro relaxaci nebo venkovní posezení.
 2. Soukromí a ochrana před větrem
  Hlavně také poskytují potřebné soukromí. Když jsou zavřené, blokují pohledy okolních sousedů a chrání vás před zvědavými pohledy. Kromě toho poskytují ochranu před větrem, což je ideální, pokud žijete na větrném místě.
 3. Estetická hodnota
  Nejsou pouze funkčním prvkem, ale také přidávají estetickou hodnotu k vašemu venkovnímu prostoru. Dostupné jsou v různých barvách a stylech, což vám umožňuje vybrat variantu, která bude ladit s designem vaší zahrady nebo terasy.
 4. Snadná údržba
  Většina vertikálních rolet je vyrobena z materiálů, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům, což znamená, že vyžadují minimální údržbu. Stačí je občas vyčistit a zajistit, aby fungovaly správně.

Jak správně vybrat vertikální rolety do pergoly?

Při výběru je důležité zvážit několik faktorů. Měli byste brát v úvahu:

 • materiál - zvolte materiál, který bude odolný vůči povětrnostním vlivům a odpovídá designu vašeho venkovního prostoru
 • velikost - měření rozměrů vaší pergoly je zásadní, abyste měli rolety, které jí budou perfektně padnout
 • ovládání - rozhodněte se, zda chcete ruční ovládání nebo automatizovaný systém

Více o venkovních roletách

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.