Interiéry Andrle Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou králem ve stínící technice. Chrání proti nebezpečným slunečním paprskům, regulují přirozené světlo a jsou bariérou proti cizím pohledům. Ovšemže toto je pouze základ. Venkovní rolety tvoří dále skvělou ochranu oken, které chrání před povětrnostními vlivy a tím zvyšují jejich životnost. Fungují jako protihlukový izolant a chrání před únikem tepla z domu. A na závěr třešinka na dortu – venkovní rolety jsou uzpůsobené tak, že při zatemnění zabrání nevítaným návštěvníkům vniknutí do domu.

 

Instalace venkovních rolet

Instalace venkovních rolet je různá, v základě vybíráme ze tří základních způsobů:

  • předokenní rolety
  • rolety s podmítkovým provedením
  • plastové nadokenní rolety

Venkovní nadokenní rolety jsou ideální pro plastová okna a vyrábí se v mnoha odstínech. Jejich instalace se provádí při stavbě či rekonstrukci, kdy se do stavby namontuje okno i s roletovým systémem jako jeden díl. Skvěle vypadající jsou venkovní podmítkové rolety, které jsou na první pohled součástí domu a působí tedy jako jeden celek. Plastové nadokenní rolety dobře plní výše zmíněné funkce a jejich plusem i nižší pořizovací cena.

Ovládání venkovních rolet

Současný trend velí, aby měl klient co největší pohodlí a tomu je přizpůsobené i ovládání venkovních rolet. V podstatě je možné ovládání členit na motorické a manuální. Manuální ovládání funguje na bázi nekonečného provazu či ovládací tyče. Motorické ovládání má širokou škálu využití. Krom toho, že je nastavení rolet velice snadné, nabízí se zde i možnost dálkového ovládání, časového spínače nebo čidla, které reaguje na povětrnostní podmínky.

Ukázka našich prací

Venkovní rolety jako zabezpečovací prvek

Svůj domov si každý brání proti nezvaným návštěvníkům a venkovní rolety mohou být dalším krokem v jeho zabezpečení. Rolety fungují jako bezpečnostní prvek na principu pružiny, která brání nadzvednutí, a tak tvoří další překážku pro možného pachatele.

Doplňkový sortiment

Firma Interiéry Andrle z Hradce Králové nabízí pro venkovní rolety možnost integrovaných sítí proti hmyzu, což klient ocení především v letních měsících, kdy může ve dne i v noci větrat a nemusí se obávat nezvaných návštěvníků v podobě komárů a jiného hmyzu.

Potřebujete s něčím poradit? Jsme tu pro Vás!
Poraďte se