Interiéry Andrle Vnitřní rolety

Stínící technika v podobě vnitřní rolety je hojně využívanným způsobem proti slunečním paprskům. Ta tam jsou časy, kdy byly vnitřní rolety nudně bezbarvou textilií visící na garnýži pod záclonu. Možná si vzpomínáte, jak se náhodně zasekávaly a jak často se řešil problém s přetrženým provázkem. Vnitřní rolety současné doby udělaly od těch původních velký krok dopředu.

 

Vnitřní rolety a materiál

Materiál vnitřní stínící techniky je různorodý. Vnitřní roleta může být buď stínící (pokud se jedná o průsvitný materiál - například rolety zvané „Zebra“ či „Den a noc“) či až plně zatemňující (kdy po zatažení vznikne v interiéru téměř naprostá tma). Vzory dekorativních látek jsou všemožné, proto se dají vnitřní rolety využít v dětském pokoji, kuchyni, ale například i v pracovně.

Ovládání rolet

Vnitřní rolety lze ovládat pomocí motorického ovládání či řetízku, který je doplněn o designové závaží. Toto závaží neplní pouze estetickou funkci, ale také praktickou – závaží napíná řetízek, a tak zabraňuje jeho přivření do rámu okna.

Výhody vodících lišt u vnitřních rolet

Vodící lišty se používají především u plastových a střešních oken, kdy díky nim roleta pevně přilne k rámu a zabrání se tak průchodu nežádoucích paprsků (zatemňovací funkce) a tepla. Vodící lišty mají také tu výhodu, že roletu můžeme nastavit v jakékoliv pozici. Vhodným příkladem pro tyto typizované rolety jsou střešní okna Velux, Roto a Fakro.

Ukázka našich prací

Vnitřní rolety do střešních oken

Podkrovní prostory se střešními okny majitelům v letních měsících nedělají vůbec radost. Prochází nimi sluneční paprsky, které prohřejí vzduch v podkroví a při vysokých teplotách je tam téměř nedýchatelno,
a to i během chladnější noci, kdy interiér nestihne vychladnout. Vnitřní rolety do střešních oken, které díky vodícím lištám pevně přimknou k rámu okna, již nepropustí nadbytečné sluneční paprsky a zabrání tak nechtěnému prohřívání prostor

Výhody dnešních vnitřních rolet

Původní praktická stránka vnitřních rolet zůstala – rolety stále brání průchodu slunečních paprsků do bytu a dále také omezují pohledu zvědavých kolemjdoucích. Ovšem výhod je daleko více. Látkové rolety se vyrábějíí typizovaně do plastových oken, která v současné době na trhu převládají – nemusíte se proto obávat, že byste do vašich oken vnitřní roletu nesehnali. Dalším plusem je moderní design, výběr ze široké škály barev a materiálů.

Potřebujete s něčím poradit? Jsme tu pro Vás!
Poraďte se