Interiéry Andrle Vnitřní žaluzie

Stínící technika je nedílnou součástí každé domácnosti. Vnitřní žaluzie jsou použitelné do všech typů oken a jedná se o snadné řešení stínění každého interiéru. Mají snadnou instalaci, jednoduché ovládaní a minimální údržbu. Existuje široká nabídka barev, materiálů a provedení. 

 

Vnitřní vertikální žaluzie

Vnitřní vertikální žaluzie jsou využívány jako stínění do oken anebo mají také funkci rozdělovací, což využívají například kancelářské budovy s proskleným jádrem. Vnitřní vertikální žaluzie opticky rozdělují prostor a vytvářejí tak pocit soukromí. Mezi jejich velké plus tedy jistě patří schopnost zastínění velkých ploch za příznivou cenu. Průchod světla je snadno regulovatelný díky natáčení lamel. Tvoří moderní dominantu a zároveň nahrazují tradiční bytové prvky, jako jsou záclony a závěsy.

Vnitřní horizontální žaluzie

Vnitřní horizontální žaluzie mají své využití především v panelových domech. Nejznámějším materiálem jsou hliníkové lamely, ale často využívané jsou i lamely z bambusu, které vytváří útulné prostředí. Lamely mají prohnutí do tvaru C a jsou široké 16 - 50 mm.

Ukázka našich prací

Výběr vnitřních žaluzií

Žaluzie nejsou sezónní, ba ani několikaletou záležitostí. Žaluzie se pořizují na mnoho let, proto bychom jejich výběr měli pečlivě zvážit. Současný trh nabízí široké spektrum povrchů, barev, zpracování i materiálů, proto ve výběru neexistuje skoro žádné omezení. Zákazník by si měl žaluzie vybírat tak, aby v jeho interiéru nepodlehly módním vlnám a především dobře plnily svoji funkci.

Vnitřní žaluzie a jejich pozitiva

V nabídce je téměř sto barevných provedení a dvě možnosti způsobu ovládání. Nejčastěji se používá princip provázku či kuličkového řetízku a dále je možnost zatemnění provádět pomocí brzdy s tyčí. Dalším plusem vnitřních žaluzií je i nízká pořizovací cena a dlouhá životnost. Negativem jsou horší tepelně-izolační vlastnosti, kdy hliníkové lamely absorbují sluneční paprsky, které jsou dále předávány do interiéru, kde se v horkých letních dnech může přehřívat vzduch.

Potřebujete s něčím poradit? Jsme tu pro Vás!
Poraďte se