Interiéry Andrle Zasklívání lodžií

Zasklívání lodžií můžeme nejčastěji vidět u bytů ve městech. Zasklená plocha má mnoho funkcí – díky zasklené lodžii se vám byt „zvětší“ o jednu místnost, která je chráněná proti povětrnostním vlivům, prachu či listí. V zimě již nemusíte z lodžie vyhazovat navátý sníh a obávat se zničení uskladněných věcí. Klienti často zasklenou lodžii využívají jako úložiště pro sezónní věci (kola, lyže) nebo jako zimní zahradu, u které se již nemusejí obávat krupobití, které by květiny poškodilo.

 

Zasklívání teras, balkónů a lodžií

Zasklívání teras, balkónů a lodžií má další výhodu, a tou je tepelná izolace. V zimě z bytu neuniká tolik tepla a v létě je v bytě díky skleněné bariéře chladněji. Zajištění stálého klima, úkryt před nepříznivým počasím a vytvoření dobrého zázemí – to jsou hlavní výhody zasklených lodžií a balkónů.

Druhy lodžií

Materiál pro zasklívání je z bezpečnostního kaleného skla, který odolá větru i kroupám. Technika zasklívání lodžií se dělí na dva druhy:

  • Bezrámový otočný systém
  • Rámový posuvný systém

U prvního zmíněného je možné skleněné desky zcela z výhledu odstranit (díky otočnému systému se jednotlivé desky otočí o 90° a poskládají se na sebe). Naopak posuvný systém drží skleněné desky v jedné linii a můžete je posunout do stran tak, že nalevo i napravo zůstanou za sebou zastrčené.

Další výhody zasklených lodžií

Zasklená lodžie skýtá mnoho výhod. Kromě zmíněných výše se jedná o krytý prostor, ve kterém můžete sušit prádlo za každého počasí. Za pěkného počasí můžete skla otevřít a vychutnat si například snídani venku, ale ani za bouřky či chladnějšího počasí se nemusíte o venkovní posezení ochudit – stačí lodžii zavřít a můžete vychutnat například večerní skleničku vína.

Zastínění lodžií

Interiéry Andrle nabízí i zastínění lodžií, a to jak horizontální, tak vertikální. Stínění lodžií je velice efektivní – brání ohřívání vzduchu v místnosti a v letních měsících tak zastíněná lodžie udržuje stabilní klima v bytě. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám zodpovíme veškeré dotazy.

Ukázka našich prací

Potřebujete s něčím poradit? Jsme tu pro Vás!
Poraďte se